Arşiv Kategori: Genel

polikarbon sera fiyat

Polikarbon Sera Fiyatları ve Maliyet Hesaplama

Kategori : Genel

Maliyetleri düşürmek için tek tabakalı bir Polikarbon sera satın almaya cazip gelebilirken, gerçek şu ki çift duvarlı Polikarbonat kadar iyi performans göstermiyor. Solexx gibi çift duvarlı bir sera, standart camdan iki kat daha fazla ısı tutma özelliğine sahiptir. Solexx seraları kolayca temin edilebilir ve birçok Sera Emporium kiti Solexx kullanılarak yapılır.

Işık geçirgenliği

Polikarbonat seralarda en çok kullanılan malzemedir, ancak kullanabileceğiniz başka birçok tür de vardır. Seranız için bir tane seçmenin en iyi yolu, iletebileceği ışık miktarını göz önünde bulundurmaktır. Örneğin, tek duvarlı polikarbonat paneller % 86 ışık geçirgenliğine sahiptir. Solid polikarbonat, tabaka içinde boşluk bırakmadan yapılır ve daha çok cam gibi görünür. Solid polikarbonat seralar daha pahalıdır ve hücresel polikarbon seralardan daha ağırdır.

Bir polikarbonat sera ile bir cam sera arasındaki fark, içinden geçebilecek ışık miktarıdır. Şeffaf polikarbonat seralar güneş ışınlarının yüzde 90’ına kadar ışık iletirken, buzlu polikarbonat seralar sadece yaklaşık% 65’e kadar ışık iletecektir. Çoğu amaç için, bir polikarbonat sera bir ev bahçesi veya başka bir sera için en iyi seçim olacaktır. İletebileceği ışık miktarı, yaşadığınız iklime ve yetiştirdiğiniz ürün türlerine bağlıdır.

polikarbon sera maliyet

Isı yalıtımı

Çatının altına ve polikarbon seranızın kenarlarına fazladan plastik tabaka katmanları koyarak iyi bir ısı yalıtımı elde edebilirsiniz. Bu katmanlar, bir kabarcık plastikle çevrili iki kat gümüş folyodan yapılmıştır. Bu tür bir yalıtım seradaki ısıyı daha uzun süre koruyacaktır. Ancak, kullanımı pahalı olabilir. Verimliliğinden emin değilseniz, seranızın duvarlarına ve tavanına da uygulayabilirsiniz.

Polikarbonat bir sera için mükemmel bir malzemedir, çünkü UV ışınlarını filtreleyebilir, ancak yine de ısı ve ışığın geçmesine izin verebilir. Malzeme yarı saydamdan opaklığa kadar çeşitli tonlarda gelir ve oldukça dayanıklıdır. Orijinal şeffaflığını geri kazanmak için polikarbonatın cilalanmasına gerek yoktur. Polikarbon seraların aşındırıcı temizleyiciler veya kimyasal solüsyonlarla temizlenmesi seraya zarar verebilir.

polikarbon sera fiyat

Dayanıklılık

Cam üzerine bir polikarbon sera seçmenin birçok faydası vardır. Polikarbonat camdan yaklaşık iki yüz kat daha güçlüdür ve bu nedenle kırılmaya daha az eğilimlidir. Ayrıca aşırı sıcaklık ve hava koşullarına dayanabilir. Polikarbon levhaların uzun ömürlülüğü, onları çok erken değiştirmek için para harcamak zorunda kalmayacağınız anlamına da gelir. Bu onları seralar, otobüs barınakları, okullar ve hastaneler için mükemmel bir seçim yapar.

Seralar için 8 milimetrelik malzeme en yaygın olanıdır, daha kalın 10 milimetrelik levhalar ise müştemilatlar ve örtü kanopileri için en iyi şekilde kullanılır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, seçtiğiniz polikarbonat levhaların kalınlığı, seranın eğriliğinin yarıçapını, panel yapısını ve destekler arasındaki mesafeyi etkileyecektir.

Maliyet

Tipik olarak, polikarbonat paneller ucuzdur ve yerel bir donanım mağazasında satın alınması kolaydır. Ancak, paneller sızmaya başlarsa, yeni paneller satın almanız veya bunları güçlendirmeniz gerekebilir. Her iki durumda da, cama göre daha düşük maliyetli bir alternatif sunar. Sızıntıları önlemek için bazı ipuçları;

polikarbon sera

İlk olarak, polikarbonat camdan daha ucuzdur. Bu, zaman içinde daha yüksek onarım maliyetlerine yol açabilir. Cam seralar, ayrıca kaya veya dolu etkilerine dayanamaz. Temperli cam çatlaklara karşı daha iyi koruma sağlar, ancak yine de kırılma riski taşır. Temperli cam seralar daha pahalı olmasına rağmen, ticari yetiştiriciler için pratik olmayabilirler. Bu gibi durumlarda, bir polikarbonat sera daha iyi bir seçim olabilir.

POLİKARBON FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN


polikarbon çikolata kalıbı

Polikarbon Tablet Çikolata Kalıbı Nasıl Temizlenir?

Kategori : Genel

Polikarbon çikolata kalıbını nasıl kullanacağınız hakkında detaylı bilgiler içerir. Kendi çikolatalarınızı yapma sanatında yeniyseniz, birçok polikarbonat çikolata kalıbından hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Sonuçta birçok seçenek mevcut, ancak bir karar vermeden önce birkaç faktörü göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle, siparişinizi zamanında teslim edebilecek saygın bir tedarikçi bulduğunuzdan emin olun. İkincisi, polikarbonat çikolata kalıplarının fiyatını düşünmeniz gerekecek. Bazıları ucuz olsa da, diğerleri diğerlerinden daha pahalıya mal olabilir.

polikarbon çikolata kalıbı

Polikarbon kalıptan çikolata nasıl çıkarılır

Üçüncüsü, bir polikarbonat çikolata kalıbının fiyatı geleneksel bir çikolata kalıbından daha yüksek olabilir, ancak kalıbın dayanıklılığı bir ömür boyu sürecektir. Polikarbonat çikolata kalıpları dayanıklıdır ve aşırı basınca maruz kaldıklarında bükülmez. Son olarak, hareket halindeyken taşımak için mükemmel olan hafif ve taşınabilirdirler. Profesyonel bir çikolatacıysanız, polikarbonat çikolata kalıplarının kalitesini takdir edeceksiniz.

Polikarbonat çikolata kalıplarının temizlenmesi nispeten kolaydır. Ancak asla sabunla yıkamamalısınız. Çikolata ile kaplanmışlarsa, sıcak su kullanabilir ve üzerine yapışan çikolatayı nazikçe ovalayabilirsiniz. Ancak sabun kalıntısı çikolatanızın tadını bozacaktır. Çikolatanın lekelenmesini önlemek için polikarbon tablet çikolata kalıbı nı sabun veya deterjanla yıkamayın. Ayrıca çikolata kalıplarını bulaşık makinesinde yıkamaktan kaçının. Bunu yapmak, bükülmelere ve çizilmelere neden olabilir. Moleküllerden yapıldıkları için parlak olma ve solmaya karşı dirençli olma eğilimindedirler.

Polikarbon çikolata kalıbı nasıl kullanılır

Polikarbon çeşitli çikolata kalıbı kullanmanın bir başka yararı da son derece dayanıklı olmasıdır. Diğer plastik kalıplardan daha yüksek sıcaklıklara dayanabilir. Ve polikarbonat bükülebilse de, normal kullanımda olması pek olası değildir. Kalıp yeniden kullanılabilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve dayanıklılığı, onu lezzetli çikolatalar yapmayı seven insanlar için ideal seçim haline getirir. Peki, ne bekliyorsun? Deneyin ve ürettiklerinizi aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşın.

polikarbon tablet çikolata kalıbı

Polikarbon tablet çikolata kalıbı ilgili en iyi şeylerden biri, bulaşık makinesinde yıkanabilir, gıdaya uygun ve kokusuz olmalarıdır. Bunları sabun, jöle ve köpük yapmak için bile kullanabilirsiniz. Ve yapışmaz yüzeyi sayesinde sabun ve jöle yapmak için harikadırlar. Polikarbonat çikolata kalıpları sadece pişirmek için değildir; sabun ve jöle yapmak için de mükemmeller!

Polikarbon çikolata kalıbı satın al

Polikarbon çikolata kalıpları dayanıklı olmasının yanı sıra ucuz ve kullanımı kolaydır. Diğer çikolata kalıpları ile karşılaştırıldığında, muadillerine göre temizlenmesi ve bakımı daha kolaydır. Ek olarak, şeffaftırlar ve bu da kullanımlarını kolaylaştırır. Ek olarak, mükemmel durumda tutmak daha kolaydır. Ve her kalıplamada, tam kaplama yeniden ortaya çıkacaktır. Bu da sizin için daha fazla kazanç demektir.


polikarbon nedir

Polikarbon Levha Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Kategori : Genel

Polikarbon Levha Nedir? Nerelerde Kullanılır?

 

Polikarbon malzemeler genelde birkaç isimle nitelendiriliyor olsa da halk dilinde genel ve Polikarbon olarak bilinmektedir. Polikarbon yanı sıra polikarbonat olarak da bilinen bu malzeme uluslar arası gerçekleşen söylemlerde kısaca PC olarak adlandırılır. Yapılan sözleşmelerde de maddenin cinsi yine bu şekilde belirtilmektedir. Genel amaç için bakıldığında malzeme bakımından oldukça dayanıklı olan Polikarbon çeşitlerine göre güneş ışıklarını geçirmesi nedeniyle cama çok yakın bir malzeme olarak nitelendirilebilir.polikarbon nedir

 

Bundan hariç olarak esnek olması sebebiyle de akrilik levhalar arasında yer alan Polikarbon kimyasal dayanıklılığı ve ısı dayanıklılığı oldukça yüksek bir maddedir. Darbeye de oldukça yüksek dayanıklılığı bulunan Polikarbon malzemesi gıdalara uygun olarak üretimlerde yalıtım malzemesi olarak çatı ya da seralarda kullanılabilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki Polikarbon malzemesi oldukça şeffaf plastik bir malzeme olarak dikkat çeker. Isı geçirgenliği ve yapışkan ürünler ile uyumlu bir şekilde kullanılabilen Polikarbon malzemesi önemli bir arabirim malzemesi olarak görülmektedir.

 

Polikarbon Levhalar Nerelerde Kullanılır?

 

              Polikarbonat levha son yıllarda en çok kullanılan malzemeler arasında yerini almıştır. Günümüzde pek çok sektörde yaygın bir şekilde kullanılmakta olan bu levhalar özellikle kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde kullanılmakta olduğu her alanda farklı avantajları kullanıcılarına kazandırmayı başarmaktadır.

 

              Polikarbonat levha malzemeleri günümüzde en fazla inşaat sektöründe kullanılmaktadır. Genel olarak güneş ışığının ortamlara daha çok gidebilmesi amacıyla çatı kaplamasında kullanılmakta olan Polikarbon levhalar ayrıca ağırlığının çok az olması sayesinde camlara göre daha az bir statik kuvvetin yapının üzerine yüklenmesini sağlamaktadır. İnşaat sektöründeki kullanım alanı sadece bununla sınırlı olmayan Polikarbon levhalar ısı yalıtımında camlara oranla daha iyi olması sebebiyle camların bulunduğu noktalarda da kullanılmaktadır.

 

İnşaat sektörünün dışında mimarlık alanlarında da çok yaygın olarak kullanılmakta olan Polikarbonat levha malzemeleri, farklı renk seçeneklerinin bulunuyor olması nedeniyle değişik tasarımlardaki binalarda hoş görüntülere sebep olabilmektedir. Polikarbon levhaları bir diğer kullanım alanları ise araçların ve gözlüklerin camlarıdır. Kırılma olasılığının oldukça düşük olması ve kırıldığı anda riskli bir durum ortaya çıkarmaması sebebiyle gözlük camlarında bolca kullanılan Polikarbon malzemeler bunun gibi kırılma oranı çok düşük olduğu için araç farlarında da çokça tercih edilmektedir. Kısaca söz etmek gerekirse Polikarbon malzemeler inşaat sektöründe otomotive kadar pek çok farklı sektörde kullanım imkânı bulunan bir malzeme olarak görülebilir.

 

Polikarbon Levhaların Avantajları Nelerdir?

 

Polikarbon levhaların sağlamış olduğu avantajları en başında darbeye, çizilmeye ve kimyasal maddelere dayanıklı olması gelmektedir. Oldukça şeffaf bir plastik malzeme olmasından dolayı cama çok yakın bir ışık geçirgenliği olan bu madde sayesinde cam yerine yerine kullanılan Polikarboın levhalar çok şık bir görüntü edinilmesini sağlamaktadır.

 

Uzun ömrü ve ekonomik fiyatları ile Polikarbon levhalar oldukça avantajlı ürünler olarak değerlendirilirken, bunun yanında dış ortam koşullarında etkilenmemeleri, aynı sınıfta yer aldığı malzemelere göre çok daha dayanıklı olmalarından kaynaklanır. Çok yüksek güneş sıcaklıklarına dayanabilmeleri, eğim gereken kullanım alanlarına, kolay uyum sağlayabilmeleri bu maddelerin fazlaca tercih edilmesine neden olan avantajlar arasında sayılabilecek olan durumlardır.

 

Polikarbon levhanın bir diğer avantajından bahsetmek gerekirse bu malzemenin soğuk büküme uygun olmasından söz edilebilir. Kendisi ile aynı kalınlıkta olan cama göre çok daha hafif olan Polikarbon levhaların avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu sebeple yüksek kalitede malzemeden üretilmiş olan Polikarbon levhalar pek çok sektörde ve pek çok alanda oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır. Bu malzemenin bu kadar çok sektörde bu kadar fazla kullanılması zamanla da kullanım oranını doğru orantılı olarak artırmaya devam etmektedir.

 


polikarbon

Polikarbon Avantaj Sağlar

Kategori : Genel

Polikarbon toplumumuzda ve dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Çeşitli sektörlerde kullanılan polikarbon levha kişilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. Farklı alanlara çeşitli şekillerde kullanılan malzemeler insanlara büyük avantajlar sağlamaktadır.

Polikarbonun sıklıkla kullanıldığı alanlardan bir tanesi de çatılardır. Malzemenin teknik özellikleri bu sistemin kullanılmasının tercih sebeplerinden bir tanesidir. Çatılarda kullanılan polikarbonun avantajlarından bir tanesi de ışık konusundadır. Güneş ışınlarını direkt olarak geçirmez süzerek geçirdiği için herhangi bir rahatsızlık vermeden kullanılabilinir. Isı yalıtımı konusunda oldukça başarılı sonuçlar veren polikarbon malzeme kullanıldıkları alanlarda hiçbir ısı kaybında neden olmadan kullanılmaktadır. Polikarbon levha sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil alabilme özelliğine sahiptir. Sağlamlık açısından da oldukça dayanıklı olan bu malzemeler her türlü iklim koşullarında rahatlıkla kullanılabilinir. Malzemeler -40 derece ile 115 dereceye kadar sorun çıkarmadan kullanılmaktadır. Çatılarda ve farklı alanlarda kullanılan polikarbon levhaların su tutmama özellikleri de bulunmaktadır. Polikarbon malzemeler kullanıldığında sadece belirlenen amaç için kullanılmaz, yapıların dizaynlarını ve görüntülerini de olumlu anlamda değiştirmektedir. Standart olarak şeffaf renklerde üretilen polikarbonlar mavi, sarı, yeşil, bronz gibi renklerde de üretilmektedir. Bu renkler çoğunlukla dış mekânlarda kullanılarak yapının görsel olarak da göze hoş gelmesini sağlamaktadır. Levhaların montajları da kolaylıkla yapılmaktadır. Parçalar halinde bulunan polikarbonlar işinde uzman olan kişiler tarafından kısa sürede monte edilebilinmektedir. Takıldıktan sonra da uzun yıllar boyunca kullanılmaktadır.


polikarbon

Polikarbon Levhalarla Tanışın!

Kategori : Genel

polikarbon

polikarbon

Malzeme biliminin hayatımıza kattığı ve geliştirdiği önemli malzemelerden biri olan polikarbon oldukça kullanışlı bir malzemem olmakla birlikte birçok alanda kullanılan yaygın bir malzemedir. Kullanım alanı oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan bu malzeme inşaat sektöründe kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Malzeme ve kimyasal yapısı nedeniyle aslında polikarbonat olarak adlandırılan malzeme ülkemizde polikarbon olarak geçerlilik almıştır. Plastik malzemeler sınıfında yer alan bu ürün aslında bir plastiktir.

Fakat içerdiği özellikler nedeniyle yüksek bir mukavemete sahip olduğu testler sonucunda ortaya çıkmıştır. Hafif olması nedeniyle de pek çok alanda kullanılan bu malzeme barındırdığı özelliklerden dolayı oldukça tercih edilen bir ürün olarak kullanım alanları gün ve gün artarak farklı alanlarda tercih edilen bir malzeme konumundadır. Polikarbonat levha ise inşaat sektöründe oldukça fazla kullanılan bir malzemedir. Sağlamlığı ile göz dolduran bu malzeme aynı zamanda yapısından dolayı oldukça esnek olması nedeniyle kullanışlı bir malzeme haline gelmiştir.

Özellikle birlikte kullanıldığı malzemelerin yapısına katılarak çok çeşitli ürünlerin ortaya çıkmasına neden olmuştur. En fazla olarak birlikte kullanıldığı malzeme camdır ve camın özelliklerine yaptığı katkı ile daha kullanışlı bir ürünün oluşmasına neden olmuştur. Fiyat olarak bu malzemeyi kullanan insanlar oldukça cazip fiyatlarla karşılaşmaktadır. İşlevsellik ve fiyat karşılaştırılması yapıldığında oldukça uygun bir ürün olması nedeniyle de pek çok alanda tercih edilen bir ürün konumundadır.


polikarbon

Polikarbon Teknik Bilgiler

Kategori : Genel

Polikarbon malzemeler termoplastiklerin özel bir grubudur. Polikarbon malzemeler polikarbonat olarak ta adlandırılırlar. Bu malzemelerin çok geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Su damacanalarından, gözlük camlarına, havuzların üzerlerindeki kaplamalara kadar birçok sektörde Polikarbon levha kullanılmaktadır. Polikarbon malzemelerin sağladığı büyük avantajlar bulunmaktadır. Bu malzemelerin ısı izolasyonları mükemmel derecede iyidir. Kullanıldıkları alanlarda ısı kaybına yol açmazlar. Kırılmaya karşıda dirençlidirler. Kolay kolay basit darbelerden zarar görmezler ve kırılmazlar. Her ortamda, tüm hava koşullarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

—40 derece ve 115 derece arasındaki her hava koşulunda kullanılabilirler. Sıcak ve soğuk bükme gibi kolay şekil verilebilir özellikleri ile her yerde kullanılabilinir. Ses konusunda da yeterli derecede izolasyonu bulunan Polikarbon malzemeleri ses bariyerleri olarak ta kullanılabilinir. Polikarbonat levhalar yüzeylerinde su tutmazlar. Çatı olarak kullanıldığı alanlarda verilecek olan hafif bir eğim ile üzerlerinde yağmur suyu birikmez ve su giderlerine kolaylıkla ulaşır. Polikarbon levha ışık konusunda da müthiş bir geçirgenlik sağlarlar. %90 oranında ışığı geçirerek kullanıldıkları alanlarda ışığı kesmez ve ortamın aydınlık kalmasını sağlar.

Polikarbonatlar kullanıldıkları alanlara göre farklı boyutlarda ve farklı ağırlıklarda olurlar. Piyasada çok geniş alanlarda kullanılan polikarbonat levhaların boyutları 210 cm x 600 cm dir. Farklı kalınlıklar olabilmektedirler. 4, 6, 9, 10, 16, 20, 25, 32 mm kalınlıklarında polikarbonatlar üretilmekte ve kullanılmaktadır. Kalınlıklarına göre ağırlıkları da farklılık göstermektedir.


polikarbon

Doğru Polikarbonat Seçimi

Kategori : Genel

polikarbon

polikarbon

İnsanlar tarafından birçok alanda yaygın olarak kullanılan polikarbonat malzemelerin kullanıldıkları alanlara göre, doğru kalınlıkta ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Çok geniş kullanım alanı olan Polikarbonat levha konusu hem seçim aşamasında hem de montaj aşamasında dikkat edilecek püf noktaları içermektedir.
Kalınlıkları 4 mm den başlayan polikarbonat malzemeler 6, 8, 10, 16, 20, 25 mm kalınlıklarında piyasada bulunmaktadırlar. Standart ölçüleri de 210cmx600cm ebatlarındadır. Polikarbonat levha kalınlıklarına göre sağlamlıkları da değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak, ince olan levhalar daha çok iç mekânlarda kullanılmaktadır. Üzerlerine ağırlık gelmeyeceği için iç mekânlarda ince olan 4 ve 6 mm gibi levhalar kullanılmaktadır. Daha kalın malzemenin kullanılması ekstra maliyet getireceği için tercih edilmemelidir. Örneğin çatılarda polikarbonat kullanıldığı zaman daha kalın malzemelerin kullanılması gerekir. Çünkü dış cephede kullanıldığı için özellikle kışın yağmur ve kar polikarbonat levhanın üzerinde belirli bir ağırlık yapacaktır, bu yüzden çatı gibi ya da dış cephede kullanılacak olan polikarbonatların daha kalın mm de olması gerekmektedir. İnşaatlarda ve çatılarda genellikle en az 10 mm kalınlığında polikarbonat levhalar kullanılmaktadır. Daha ince olan malzemelerin kullanılması durumunda üzerlerine belirli bir ağırlık bindiği zaman taşımayacağı için hasarlar görebilir. Bu durumda yapının tamamen değiştirilmesi gibi sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu yüzden kullanılacak olan alana göre iyi değerlendirme yapılmalı ve uygun olan kalınlıkta polikarbonat levhalarının kullanılması gerekmektedir.


telefon